Монтаж пожежних шаф
Мова  УкраїнськаRussian

Монтаж пожежних шаф

Сортувати за:
Показати:
1.0грн
Монтаж пожежної шафи Згідно з вимогами ГОСТу пожежні шафи..

Монтаж пожежних шаф

При монтажі протипожежного обладнання на об'єктах важливо, щоб воно не тільки було добре помітно і якісно закріплено на поверхні, але і відповідало вимогам відповідних нормативів та ГОСТів.

Для того, щоб упорядкувати і забезпечити збереження протипожежного інвентарю в будівлі, використовують пожежні шафи.

Види і конструктивні особливості пожежних шаф

Незважаючи на те, що Держстандарти покликані вводити порядок, уніфікувати засоби протипожежного захисту об'єктів, деяку різноманітність все ж допускається. Так, пожежні шафи роблять обов'язково сталевими, з дверцятами. В іншому - конструкція і виконання ШП можуть дещо відрізнятися.

За конструкцією пожежний шафа може бути, як нерозбірним, так і у вигляді модульної системи з окремих секцій. Причому модулі допускається розташовувати як разом, так і по-окремо, в залежності від призначення, наявного в ШП інвентарю та умов експлуатації.

Що стосується способу монтажу пожежних шаф, тут виділяють кілька різновидів ШП:

  • «Н» - навісні пожежні шафи.
  • «В» - вбудовані пожежні шафи.
  • «П» - приставні пожежні шафи.

ГОСТом передбачається розташування всередині пожежної шафи таких додаткових елементів, як кнопки пуску пожежних насосів, активації сигналізації і системи димовидалення.

Вимоги до пожежних шаф

Згідно вимог ГОСТу, конструктивно пожежний шафа повинна бути така, щоб кожен вид технічного засобу розташовувався в ньому вільно (НЕ впритул).

Для багатофункціональних пожежних шаф допускається:

розміщувати вогнестійкі накидки стопкою;
складати один на одного засоби захисту органів дихання і зору;
розташовувати на одній полиці, але не один на одному, різні технічні засоби, крім ВІД, ПК, немеханизированного інструментарію.
Пожежна шафа на об'єкті не повинен захаращувати проходи, перешкоджати евакуації персоналу у випадку пожежі. Дверцята ШП повинні відкриватися вільно (для цього передбачається регулярна мастило обертових деталей шафи) на кут не менше, ніж 160 град.

До дверцят також висуваються вимоги:

не повинні відкриватися назустріч один одному;
повинні бути опломбовані і зафіксовані в закритому положенні;
повинні відкриватися в екстрених ситуаціях за 15 сек.

Зовні пожежні шафи оформляються в червоному або білому варіантах, можуть бути з віконцями або без.

Комплектація пожежних шаф

Пожежні шафи бувають таких видів в залежності від комплектації та призначення протипожежного обладнання, яке в них розміщено:

Комплектація пожежної шафи:

Комплектація пожежної шафи

Маркування пожежної шафи

пожежні крани

ШП-К

вогнегасник

ШП-В

пожежні крани, вогнегасники

ШП-К-В

пожежний кран, вогнегасник, аптечка, немеханізований інвентар, автоматичний пусковий прилад.

ШПМИ (шафа пожежна многофункціональна інтегрована)


Шафи пожежні ШП-К можуть мати 1 пожежний кран або кілька, умовний прохід комплектуючих 50/65 (тесть внутрішній діаметр напірних пожежних рукавів 51/66 мм, відповідно). Для таких пожежних шаф передбачають отвір в стінці для внутрішнього водопроводу.

ШП-О також можуть вміщати різну кількість вогнегасників. Для кожного конкретного об'єкта підбирається свій тип вогнегасника - порошкові, вуглекислотні.

Для зручності кріплення на задній або боковій стінці шафи передбачаються спеціальні кріпильні отвори або притискні пластини. Установка ШП проводиться з дотриманням таких пунктів:

  • розміщення в місцях вільного доступу;
  • установка ШП-К в будівлях з внутрішнім водопроводом;
  • висота від підлоги до пожежного крана в ШП-К - не вище, ніж 135 см;
  • умови навколишнього середовища: вологість - до 95%; температура - 5-45 град. вище 0;
  • маркування за ГОСТ, пломба, фіксація дверей в закритому положенні - обов'язкові.

Вартість робіт монтажу пожежних шаф

Розрахунок комплектації пожежних шаф, також, як і їх монтаж, проводиться спеціалізованими організаціями.

Вартість робіт по установці ШП буде залежати від декількох факторів:

  • виду шафи;
  • способу установки;
  • комплектації;
  • кількості ШП для об'єкта.

Уточнити ціну монтажу пожежної шафи завжди можна у наших операторів!

Установка пожежних шаф і їх класифікація

Пожежні шафи бувають відкритого і закритого типів, а також поділяються за типом їх розміщення в межах приміщення на навісні, вбудовані і приставні.

Пожежна шафа навісний - найбільш затребувана і поширена модифікація. Одне і двосекційні конструкції різних габаритів виробляються з суцільнометалевого листа і стандартно фарбуються в червоний або білий кольори. Призначений для зберігання переносних вогнегасників, а також укомплектованого обладнання пожежного крана. Процес кріплення шафи до стіни здійснюється оперативно і не вимагає спеціалізованої підготовки.

Пожежна шафа вбудований, виготовлений з листової сталі, має подібними технічними характеристиками, але відрізняється від навісного способом кріплення. Короб шафи монтується безпосередньо в стіну будівлі або розташовується в ніші.

Пожежна шафа приставних з листової сталі - універсальне обладнання для збереження протипожежних технічних засобів. Може встановлюватися біля стін, в нішах, а також без опори на поверхню.

У всіх шафах передбачена вентиляція. Дверцята шаф повинні бути обладнані замками і мати можливість безперешкодного візуального огляду вмісту. На дверцятах повинен розміщуватися інформація з літерним індексом, а також порядковим номером пожежного крана і номером телефону пожежної охорони.

Розміри шаф обумовлені кількістю і діаметром наявних в них пожежних клапанів, рукавів, вогнегасників.