Опис
Технічне обслуговування вогнегасника ОП-50(ВП-50)
1. Технічне обслуговування вогнегасника ОП-50(ВП-50) включає в себе періодичні перевірки, огляди, ремонт, випробування і перезарядку вогнегасників.
2. Періодичні перевірки необхідні для контролю стану вогнегасників, контролю місця установки вогнегасників вогнегасника ОП-50(ВП-50) і надійності їх кріплення, можливості вільного підходу до них, наявності, розташування і читання інструкції по роботі з вогнегасниками.
3. Вогнегасники вогнегасника ОП-50(ВП-50), виведені на час ремонту, випробування або перезарядки з експлуатації, повинні бути замінені резервними вогнегасниками з аналогічними параметрами.
4. Щоквартальна перевірка вогнегасника ОП-50(ВП-50) включає в себе огляд місця установки вогнегасників, а також проведення зовнішнього огляду вогнегасників.
В ході проведення зовнішнього огляду контролюється:
- відсутність вм'ятин корпусу, відколів, глибоких подряпин на корпусі, вузлах управління, гайках і голівці вогнегасника;
- стан захисних і лакофарбових покриттів;
- наявність чіткої і зрозумілої інструкції;
- стан запобіжного пристрою;
- справність манометра або індикатора тиску, наявність необхідного клейма і величина тиску в вогнегаснику закачного типу або в газовому балоні;
- маса вогнегасника порошкового ОП-50(ВП-50), а також маса ОТВ в вогнегаснику (останню визначають розрахунковим шляхом);
- стан гнучкого шланга (при його наявності) і розпилювача ОТВ (на відсутність механічних пошкоджень, слідів корозії, ливарного відшарувався або інших предметів, що перешкоджають вільному виходу ОТВ з вогнегасника);
- стан ходової частини і надійність кріплення корпусу вогнегасника на візку (для пере¬двіжного вогнегасника), на стіні або в пожежному шафі (для переносного вогнегасника).
Результат перевірки вогнегасника порошкового ОП-50(ВП-50) заносять в паспорт вогнегасника і в журнал обліку вогнегасників.
5. Щорічна перевірка вогнегасників ОП-50(ВП-50) включає в себе зовнішній огляд вогнегасників, огляд місця їх установки і підходів до них. В процесі щорічної перевірки контролюють величину витоку витісняє газу з газового балона або ОТВ з газових вогнегасників. Проводять розтин вогнегасників (повне або вибіркове), оцінку стану фільтрів, перевірку параметрів ОТВ і, якщо вони не відповідають вимогам відповідних нормативних документів, проізво¬дят перезарядку вогнегасників.
6. При підвищену пожежну небезпеку об'єкта або при постійному впливі на вогнегасники несприятливих факторів (близька до граничного значення позитивна чи негативна температура навколишнього середовища, влаж¬ность повітря більше 90%, корозійно-активне середовище, вплив вібрації і т. Д.) Перевірка вогнегасників і контроль ОТВ повинні проводитися не рідше одного разу на 6 місяців.
7. Якщо в ході перевірки виявлено невідповідність будь-якого параметра вогнегасника вимогам діючих нормативних документів, необхідно усунути причини виявлених відхилень параметрів і перезарядити вогнегасник ВП-50 (ВП-50).
8. У разі, якщо величина витоку за рік витісняє газу або ОТВ з газового огнетушіте¬ля перевищує граничні значення, визначені в ГОСТ Р 51057 або ГОСТ Р 51017, вогнегасник виводять з експлуатації і відправляють в ремонт або на перезарядку.
9. Не рідше одного разу на 1 рік кожен вогнегасник і балон з витісняє газом повинні бути розряджені, корпус вогнегасника повністю очищений від залишків ОТВ, проведений зовнішній і внутрішній огляд, а також проведені випробування на міцність і герметичність корпусу вогнегасника, пусковий головки, шланга і запірного пристрою. В ході проведення огляду необхідно контролювати:
- стан внутрішньої поверхні корпусу вогнегасника);
- відсутність слідів корозії;
- стан прокладок, манжет або інших видів ущільнень;
- стан запобіжних пристроїв, фільтрів, приладів вимірювання тиску, редукторів, вентилів, запірних пристроїв та їх посадочних місць;
- масу газового балончика, термін його чергового випробування або термін гарантійної експлуатації газогенеруючого елемента;
- стан поверхні і вузлів кріплення шланга;
- стан, гарантійний термін зберігання та значення основних параметрів ОТВ;
- стан і герметичність контейнера для поверхнево-активної речовини або пенообра¬зователя (для водних, повітряно-емульсійних і повітряно-пінних вогнегасників з роздільним зберіганням води та інших компонентів заряду).
10. У разі виявлення механічних пошкоджень або слідів корозії корпус і вузли вогнегасника повинні бути піддані випробуванню на міцність достроково.
11. Якщо гарантійний термін зберігання заряду ОТВ Текст виявлено, що заряд хоча б по одному з параметрів не відповідає вимогам технічних умов, він підлягає заміні.
12. Порошкові вогнегасники при щорічному технічному огляді вибірково (не менше 3% від загальної кількості вогнегасників однієї марки, але не менше 1 шт.) Розбирають і проводять перевірку основних експлуатаційних параметрів вогнегасної порошку (зовнішній вигляд, наявність грудок або сторонніх предметів, сипучість при пересипанні рукою, можливість руйнування невеликих грудок до пилоподібного стану при їх падінні з висоти20 см, вміст вологи і дисперсність). У разі, якщо хоча б по одному з параметрів порошок не задовольняє вимогам нормативної і технічної документації, все вогнегасники даної марки підлягають перезарядці.
13. Порошкові вогнегасники ВП-1 (ВП-1), ВП-2 (ВП-2), ВП-5 (ВП-5), ВП-6 (ВП-6), ВП-9 (ВП-9), ВП -45 (ОП-50), ВП-90 (ВП-100), що використовуються для захисту транспортних засобів, перевіряють в повному обсязі з інтервалом не рідше одного разу в 12 місяців.
14. Про проведені перевірки роблять позначку в журналі обліку вогнегасників.