Багор пожежний для пожежного щита Завжди в наявності багор пожежний розбірний для комплектації пожежних стендів закритого типу.
Багор пожежний призначений для розборки покрівель, стін і перегородок при гасінні пожежі, а також для розтягування палаючих матеріалів. Входить в комплектацію пожежних щитів та пожежних стендів де передбачено спеціальне місце кріплення для Багров.
Виготовляється з металевої труби діаметром 22 мм.
Габаритні розміри: 2000 х 200 мм.
Колір чорний.
Маса: до 4,5 кг.
Багор пожежний металевий складається з сталевого гака зі списом, посадженого на відрізок газової труби (діаметром 20 мм, товщиною стінки 2,8 мм), і кільця-ручки, виготовленої зі сталевого прута діаметром 20 мм, розташованого на іншому кінці відрізка труби. Крюк і кільце-рукоятка приварені до труби. Довжина пожежного багра - 2000 ± 10 мм, маса не більше 5 кг.
Зварні шви повинні бути рівними, без сторонніх включень, напливів та пережогу металу. Загострені робочі частини інструменту повинні бути заточені, а потім термічно оброблені на довжині, не менше 60 мм.
Металеві поверхні повинні бути гладкими, без тріщин, волосовин, полон, вм'ятин, задирок, окалини, іржі та інших дефектів, що знижують міцність, погіршують зовнішній вигляд і експлуатаційні якості інструменту.
Кільце-рукоятка має перебувати в площині, що проходить через середину посадкового отвору (всадив). Відхилення осі не повинно перевищувати 1,0 мм.
При пожежах категорії Е (електричні установки) застосовується багор з дерев'яною ручкою і кованим гаком на кінці, або використовується металевий багор, діелектричні рукавички і діелектричний килимок.
• Механічні властивості металу багрів повинні бути не нижче, ніж у сталі марки 45 по ГОСТ 1050.
• Механічно не оброблені поверхні повинні мати лакофарбове покриття по ГОСТ 9.032-74, клас III.
Багор один раз на рік випробовують на міцність додатком уздовж осі статичного навантаження, що дорівнює 1960 Н (200 кгс), протягом 50 хв. Не допускається зміна форми і порушення зварних з'єднань у Багров.